Бета-аланін Stark Pharm - Stark Beta-Alanine (200 грамів)
195 ₴
- В наявності
- Код: 3065
- +380 (96) 167-64-09пн-пт 10-18, сб 11-15
- +380 (63) 273-28-71ТЦ Олімпійський 10-19
Beta-Alanine від Stark Pharm – протектор м'язової тканини і потужний буфер, підвищує м'язову витривалість, – бета-аланін. Добавка використовується як спортсменами, так і людьми, які підтримують здоровий спосіб життя. Регулярний прийом бета-аланіну дозволяє збільшити кількість повторень зі своїм робочим вагою в підходах з середньою інтенсивністю – вага, з яким ви можете зробити 8-12 разів. Також зменшується час відновлення після підходу, що дає можливість зробити на кілька сетів більше. Як результат, в ході відновлення при правильному харчуванні збільшується обсяг м'язів. Зрозуміло, це також відображається на силових характеристиках, які підвищуються.
Beta-Alanine позитивно впливає на центральну нервову систему, а також імунітет. Порції по 500-1000 мг на добу вже помітно покращують самопочуття і загальну продуктивність. Спортивні порції – 3000 мг – безпосередньо впливають на зростання силових і швидкісно-силових характеристик. Широку популярність Beta-Alanine знайшов серед важкоатлетів і в кроссфите, там, де необхідна вибухова міць і сила. Бійці ММА і єдиноборств у більшості випадків позитивно відгукуються про даному препараті, особливо після ЗФП-тренувань. Спортивні дієтологи рекомендують вживати Beta-Alanine курсами по 3-5 тижнів, після робити невелику перерву.
Ефект від прийому Бета-Alanine Stark Pharm
- Збільшує загальну і силову витривалість
- Підвищує працездатність і продуктивність
- Зменшує час відновлення між підходами
- Прискорює відновні процеси після важких фізичних навантажень
- Уповільнює процес розпаду білкових структур
- Підтримує позитивний азотистий баланс
- Володіє антикатаболічними властивостями
Додаткова інформація:
Існує пряма кореляція вікового зниження бета-аланіну і тестостерону. Карнозин, як і бета-аланін, виконує безліч функцій: зниження окислення ліпідів і протеїнів; підвищення АТФ-азної активності; регуляція функції макрофагів; захист клітинних мембран; хелатоутворення двовалентних катіонів та ін, в тому числі, пов'язаних з процесом старіння. Важливим аспектом є участь у нейрогенної регуляції, особливо, в процесах пам'яті.
Одна порція (3000 мг) містить:
- Бета-аланін – 3000 мг
Рекомендації щодо застосування:
Дорослим атлетам по 1 порції (мірна ложка без гірки, 3000 мг) на день розмішуючи 200 мл води, за 1 або 2 прийоми. Використовуйте вранці та/або за 30 хвилин до початку тренування.
Випивайте по одній-дві порції вранці і перед тренуванням. У дні відновлення достатньо тільки в ранковий час. Курс прийому не повинен тривати більше 5 тижнів. Після зробіть невелику перерву на 10-20 днів. Добавка поєднується з будь-яким спортивним харчуванням, особливо з аргініном і креатином.
Beta-Alanine від Stark Pharm купити за найбільш доступною ціною ми пропонуємо на нашому сайті спортивного харчування. Наші менеджери допоможуть вам вибрати добавку індивідуально для вас. Замовте безкоштовний дзвінок або пишіть в онлайн-чаті.
Науковий огляд доступної літератури від червня 2018
Бета-аланін: маленький ключ до великого успіху!
Зроблений за замовленням компанії Stark Pharm
У процесі тренування і підготовки до змагань атлет стикається з проблемою м'язової втоми і зниженням продуктивності. Саме в такій ситуації необхідна грамотна фармподдержка, яка допоможе подолати ряд фізіологічних обмежень і вийти на новий рівень. Однією з найбільш ефективних і в той же час повністю натуральних і безпечних добавок є бета-аланін.
Бета-аланін – неканонічна амінокислота, яка входить до складу карнозину, принципово важливою молекули в м'язовій тканині.
У сучасних англомовних фахових наукових журналах виділені наступні ключові факти про бета-аланине і карнозине:
- підтримує кислотно-лужну рівновагу в м'язах;
- зменшує втому;
- покращує продуктивність у різних видах активності;
- підвищує ефективність роботи спортсмена;
- антиоксидант комплексної дії;
- зв'язує важкі метали;
- стимулює очищення клітини від неправильних білків [1, 2].
Походження бета-аланіну та особливості застосування
Бета-аланін є повністю натуральним речовиною, в невеликих кількостях міститься в продуктах тваринного (переважно в м'ясі) і рослинного походження [3]. Крім того, ця амінокислота синтезується в печінці людини [1]. Таким чином, прийом бета-аланіну не приносить в організм нічого чужорідного.
У значної частини успішних дослідженнях на людях використовувалася дозування бета-аланіну 2-6.4 г на добу, з поділом денної порції на 2-4 рівні частини, курс застосування 4-8 тижнів; приклади окремих робіт [4, 5, 6].
Увага! У фармакології прийнято розраховувати дозування для якогось "стандартного" дорослої людини масою 70 кг. Якщо Ваша вага більше, дозу бета-аланіну необхідно збільшити. Недотримання цього принципу може призвести до відсутності ефекту від добавки.
Механізм дії бета-аланіну
Ефект бета-аланіну реалізується через карнозин. Карнозин є дипептидом і являє собою з'єднання 2 амінокислот – власне бета-аланіну і L-гістидину. Синтез карнозину відбувається за допомогою ферменту карнозинсинтетазы. Показано, що саме кількість бета-аланіну є фактором, який обмежує утворення карнозину. Тому збільшити рівень карнозину можна шляхом додаткового прийому бета-аланіну [7]. Гістидин входить в число основних протеіногенних амінокислот і в достатній кількості надходить із їжею. В організмі карнозин знаходиться переважно в скелетних м'язах і центральної нервової системи.
Розпад карнозину обумовлений дією іншого ферменту – карнозиназы, який міститься в сироватці крові, печінці, нирках [8]. Прийом добавок з "готовим" карнозіном не дає ніякого виграшу, так як карнозин буде зруйнований карнозиназой ще до досягнення м'язів і в кінцевому підсумку організм отримає 2 види окремих амінокислот.
Для спортсмена, в тому числі і для бодібілдера, найбільш важлива здатність карнозину підтримувати кислотно-лужну рівновагу в м'язової тканини [9]. У процесі виконання різних вправ в м'язах відбувається аеробне та анаеробне розщеплення глюкози. В рамках анаеробних процесів з піровиноградної кислоти утворюються лактат і іони водню Н+, вони ж протони. Підвищення концентрації іонів водню означає закислення середовища [10]. В результаті виникають неприємні відчуття в м'язах, втома, слабкість, падіння продуктивності.
Молекула карнозину пов'язує протони і таким способом послаблює виникає підвищену кислотність і пов'язані з нею негативні явища, виконуючи роль так званої буферної системи. В кінцевому підсумку спортсмен працює ефективніше і менше втомлюється, а значить досягає кращих результатів і підвищує шанси на перемогу.
Фізіологічні функції карнозину досить різноманітні і включають в себе також зв'язування іонів важких металів, комплексну антиоксидантну активність, стимуляцію деградації неправильних білків в клітині, участь в регуляції вивільнення оксиду азоту, а значить і в регуляції тонусу судин. [11].
Безпека
При застосуванні бета-аланіну може виникати легке поколювання на шкірі, так звана парестезія. Найбільш часто таке явище спостерігається в області обличчя, шиї, задньої сторони рук. Зазвичай поколювання зникає через 60-90 хвилин після прийому добавки [12]. Цей ефект широко висвітлений у літературі, ніяких доказів шкоди не описано.
У дослідженні [13] показано, що бета-аланін взаємодіє із специфічними рецепторами TGR7, які розміщені на мембранах певних нейронів задніх (чутливих) корінців спинного мозку. Закінчення саме цих нейронів знаходяться в шкірі. Передбачається, що активація рецепторів TGR7 грає важливу роль у виникненні парестезії при прийомі бета-аланіну.
Канадські вчені продемонстрували значну варіабельність індивідуальних відчуттів поколювання у людей при вживанні бета-аланіну [14]. Таким чином, відсутність або наявність поколювання не є показником якості та ефективності роботи добавки.
Міжнародне співтовариство спортивного харчування визнало добавки бета-аланіну безпечними за умови дотримання рекомендованих дозувань [1].
Бета-аланін і спорт
Застосування бета-аланіну найбільш корисно в короткострокових видах активності (час виконання до 4 хвилин), де лімітуючим фактором є закислення середовища в м'язової тканини [2].
Так, бельгійські вчені модулювали умови фінального спринту у велосипедистів, коли важливо зробити сильний ривок перед фінішем. Піддослідні приймали по 2 г на день початку дослідження і по 4 г на день в кінці 8-тижневого курсу. В результаті спостерігалося збільшення пікової (на 11.4%) і середньої (на 5%) потужності у вправі на велоергометрі [4]. Успішні результати отримані також у веслярів, плавців, бігунів [1].
У дослідженні [5] зафіксовано збільшення результатів в тесті на ізометричну витривалість м'язів-розгиначів коліна, а саме 4-головою м'язи стегна. Люди брали 8 порцій бета-аланіну в день, сумарно 6.4 р.
Одним з найважливіших обмежувачів спортивних досягнень є втома атлета. На наступ втоми впливають різні центральні і периферичні фактори. Об'єктивно оцінити втому можна за допомогою так званого тесту фізичної працездатності при граничних значеннях частоти серцево-судинних скорочень, тест виконується на велоергометрі. В роботі американських вчених [15] група людей брала бета-аланін протягом 28 днів і продемонструвала істотне поліпшення показників цього тесту порівняно з групою, що приймала плацебо. Дозування становила 1.6 р бета-аланіну за прийом, в день 4 прийоми, сумарна дозування 6.4 г в день.
В іншому дослідженні показано здатність добавок бета-аланіну покращувати показники аналогічного тесту на велоергометрі і тесту вставання зі стільця навіть у літніх людей, коли м'язова тканина слабшає з віком [16]. Піддослідні приймали 2.4 м бета-аланіну в день, порція була розділена на 2 рівні частини. Ці результати цілком узгоджуються з уявленнями про механізми дії бета-аланіну та карнозину.
Враховуючи численні літературні дані про ефекти бета-аланіну, добавка була вивчена в рамках застосування військовими. Солдати брали 6 м бета-аланіну в день, 28 днів. По завершенню курсу військові продемонстрували підвищення показників армійських тестів на стрибки і стрілянину в порівнянні з контрольною групою [6].
Таким чином, бета-аланін дає істотний виграш у результатах у різних видах короткочасної активності.
Бета-аланін і довголіття
Одним з найголовніших факторів комплексного пошкодження клітин і старіння організму в цілому визнані активні форми кисню. Це дуже токсичні сполуки, здатні руйнувати структуру і порушувати функціонування білків і клітинних мембран. Крім того, активні форми кисню можуть пошкоджувати азотисті основи в складі дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК) і викликати різні мутації. Окислювальний стрес нерозривно пов'язаний з багатьма серйозними захворюваннями різних систем і органів. Тому важливо не упускати можливість внести внесок в захист свого організму від згубного впливу.
Наприклад, структура карнозину дозволяє цій молекулі безпосередньо брати участь у процесах нейтралізації супероксид-аніону, гидроксильного радикала і ряду інших активних форм кисню [11]. Даний ефект простежується в результатах численних досліджень [17].
Так, у роботі [18] показано, що застосування карнозину у щурів було асоційоване з зниженням рівнів маркерів оксидативного стресу та підвищенням активності ферменту супероксиддисмутази, одного з ключових гравців антиоксидантної системи клітини. Китайські вчені отримали аналогічні результати на свинях, карнозин застосовувався протягом 8 тижнів [19].
Крім того, описана здатність карнозину стимулювати процеси утилізації неправильних білків. Накопичення таких молекул також пов'язано з різними віковими захворюваннями. Ще однією важливою захисною функцією карнозину є можливість зв'язування важких металів, таких як мідь, кобальт, нікель, кадмій, цинк [11].
Бета-аланін та інші спортивні добавки
Досягти ще кращих результатів і отримати максимум від бета-аланіну можливо шляхом включення в програму фармподдержки додаткових продуктів, які вигідно доповнять один одного.
Наприклад, в роботі [20] продемонстрований позитивний ефект застосування комбінації бета-аланіну і бікарбонату натрію (соди) у веслярів; зокрема, спортсмени змогли швидше подолати дистанцію в 2000 м. Аналогічне підвищення продуктивності зафіксовано у плавців [21] та у футболістів при виконання спринт-тесту [22]. В останньому випадку дозування бета-аланіну становила близько 6 г на день, а бікарбонату натрію – близько 22 г; курс прийому добавок тривав 28 днів. Використання бета-аланіну з бікарбонатом натрію принципово важливо в тих випадках, коли спортивні показники обмежує метаболічний ацидоз, тобто надмірне закислення [1].
Бета-аланін добре поєднується і з іншими популярними добавками. Так, американські вчені показали збільшення відсотка м'язової маси, зниження відсотка жиру і поліпшення силових показників у людей після 10-тижневого вживання бета-аланіну (3.2 г в день) і креатин (10.5 г в день) [23].
Крім того, можливе застосування різних багатокомпонентних пре-і посттренировочных комплексів, до складу яких поряд з бета-аланіном входять кофеїн, амінокислоти з розгалуженою ланцюгом (BCAA), сироватковий білок, вітаміни і багато іншого. Дослідники з США створили подібний комплекс і продемонстрували істотне збільшення силових показників, а також підвищення ефективності роботи серцево-судинної системи [24].
Висновок
Підводячи підсумки, бета-аланін є принципово важливою добавкою для боротьби з м'язовою втомою, підвищення витривалості і продуктивності праці, поліпшення здоров'я в цілому. Все це дозволяє спортсмену працювати швидше і ефективніше, а значить і досягати переможних результатів.
Список літератури:
1. Trexler E, Smith-Ryan A, Stout J et al. International society of sports nutrition position stand: Beta-Alanine. Journal of the International Society of Sports Nutrition. 2015;12(1).
2. Hoffman J, Varanoske A, Stout J. Effects of β-Alanine Supplementation on Carnosine Elevation and Physiological Performance. Advances in Food and Nutrition Research. 2018;84:183-206.
3. Perrett M, Gothard M, Ludwig A. et al. Identifying a Source of Beta-Alanine and its Broader Implications in Arabidopsis thaliana by GC/MS. The FASEB Journal. 2017;31(1):626.1.
4. Van Thienen R, Van Proeyen K, Puype J. β-Alanine Improves Sprint Performance in Endurance Cycling. Medicine & Science in Sports & Exercise. 2009;41(4):898-903.
5. Sale C, Hill C, Ponte J et al. β-alanine supplementation improves isometric endurance of the knee extensor muscles. Journal of the International Society of Sports Nutrition. 2012;9(1):26.
6. Hoffman J, Landau G, Stout J et al. β-Alanine Supplementation Improves Tactical Performance but not Cognitive Function in Combat Soldiers. Medicine & Science in Sports & Exercise. 2014;46:31.
7. Favero S, Roschel H, Solis M. Beta-alanine (Carnosyn™) supplementation in elderly subjects (60-80 years): effects on muscle carnosine content and physical capacity. Amino Acids. 2012;43(1):49-56.
8. Sale C, Saunders B, R. Harris Effect of beta-alanine supplementation on muscle carnosine concentrations and exercise performance. Amino Acids. 2009;39(2):321-333.
9. Saunders B, Elliott-Sale K, Artioli G et al. β-alanine supplementation to improve exercise capacity and performance: a systematic review and meta-analysis. British Journal of Sports Medicine. 2016;51(8):658-669.
10. Wilmore J, Costill D, Kenney L. Physiology of Sport and Exercise. 6th ed. Human Kinetics Publishers; 2015.
11. Boldyrev A, Aldini G, Derave W. Physiology and of Pathophysiology Carnosine. Physiological Reviews. 2013;93(4):1803-1845.
12. Stellingwerff T, Decombaz J, Harris R. et al. Optimizing human in vivo dosing and delivery of β-alanine supplements for muscle carnosine synthesis. Amino Acids. 2012;43(1):57-65.
13. Shinohara T, Harada M, Ogi K. et al. Identification of a G Protein-coupled Receptor Specifically Responsive to β-Alanine. Journal of Biological Chemistry. 2004;279(22):23559-23564.
14. MacPhee S, Weaver I, Weaver D. An Evaluation of Interindividual Responses to the Orally Administered Neurotransmitter β-Alanine. Journal of Amino Acids. 2013;2013:1-5.
15. Smith-Ryan A, Woessner M, Melvin M et al. The effects of beta-alanine supplementation on physical working capacity at heart rate threshold. Clinical Physiology and Functional Imaging. 2013;34(5):397-404.
16. McCormack W, Stout J, Emerson N et al. Oral nutritional supplement fortified with beta-alanine improves physical working capacity in older adults: A randomized, placebo-controlled study. Experimental Gerontology. 2013;48(9):933-939.
17. Hipkiss A. Carnosine and its possible roles in nutrition and health. Advances in Food and Nutrition Research. 2009;57:87-154.
18. Aydin AF , Kucukgergin C , Ozdemirler-Erata G et al. The effect of carnosine treatment on prooxidant-antioxidant balance in liver, heart and brain tissues of male aged rats. Biogerontology 11: 103-109, 2010.
19. Ma X, Jiang Z, Lin Y. et al. Dietary supplementation with carnosine improves antioxidant capacity and meat quality of finishing pigs. Journal of Animal Physiology and Animal Nutrition. 2010;94(6):e286-e295.
20. Hobson R, Harris R, Martin D. et al. Effect of Beta-Alanine with and without Sodium Bicarbonate on 2,000-m Rowing Performance. International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism. 2013;23(5):480-487.
21. De Salles Painelli V, Roschel H, de Jesus F. The ergogenic effect of beta-alanine combined with sodium bicarbonate on high-intensity swimming performance. Applied Physiology, Nutrition, and Metabolism. 2013;38(5):525-532.
22. Ducker K, Dawson B, Wallman K. Effect of Beta Alanine and Sodium Bicarbonate Supplementation on Repeated-Sprint Performance. Journal of Strength and Conditioning Research. 2013;27(12):3450-3460.
23. Hoffman J, Ratamess N, Kang J. et al. Effect of Creatine and ß-Alanine Supplementation on Performance and Endocrine Responses Strength in/Power Athletes. International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism. 2006;16(4):430-446.
24. Kendall K, Moon J, Fairmann C et al. Ingesting a preworkout supplement containing caffeine, creatine, β-alanine, amino acids, and B vitamins for 28 days is both safe and efficacious in recreationally active men. Nutrition Research. 2014;34(5):442-449.
Основні | |
---|---|
Виробник | Stark Pharm |
Країна виробник | Україна |
Тип | Порошок |
Смак | pure/без вкусовых добавок |
Вага | 200 г |
Кількість порцій | 66 |
Упаковка | Пластикова банка |
- Ціна: 195 ₴